Złota Galeria oferuje skup złota i srebra w oparciu o atrakcyjne warunki, bazujące na cenach metali szlachetnych na światowych giełdach na dany dzień i aktualnej wartości polskiej waluty w stosunku do dolarów amerykańskich. Przyjmujemy wszelkie produkty złote i srebrne, a nie tylko biżuterię. Skupujemy również przedmioty użytkowe jak tace, półmiski, świeczniki, tabakierki, piersiówki, zegarki i wiele innych. Osoby, które nie mają pewności, czy ich przedmiot nadaje się do skupu złota i srebra, zachęcamy do kontaktu. Jeżeli produkt jest wykonany ze szlachetnego kruszcu, będziemy mogli zaproponować dobrą cenę – mając na uwadze próbę złota lub srebra, wagę przedmiotu, jak też wspomniany już kurs giełdy na dany dzień.

Czym jest złom złota i srebra?

Są to uszkodzone, zniszczone, niekompletne przedmioty wykonane ze złota lub srebra w różnych próbach, które skupujemy od klientów indywidualnych oraz biznesowych. Z reguły tego rodzaju złom jest skupowany dla dalszego recyklingu kruszcu, jego przetworzenia i rafinacji do czystego złota lub srebra. Może być ponownie użyty do wyrobu produktów inwestycyjnych lub jubilerskich. Warto wspomnieć w tym miejscu również o granulacie złota i srebra. Jest to czysty kruszec, będący półproduktem rafinacji i występujący w wysokich próbach (z reguły powyżej 995 – dla złota, 925 – dla srebra). Odznacza się nieregularnymi, drobnymi kształtami i wykorzystywany jest przede wszystkim do produkcji wyrobów jubilerskich i produktów inwestycyjnych z uwagi na wysoką próbę.

Cechy probiercze – co to jest?

Określają przede wszystkim podstawowe dane na temat produktu. Podstawowa cecha probiercza informuje o rodzaju metalu szlachetnego i jego próbie:

 • dla wyrobów złotych
  • 999 zawiera 99,9% czystego kruszcu
  • 960 zawiera 96,0% czystego kruszcu
  • 750 zawiera 75,0% czystego kruszcu
  • 585 zawiera 58,5% czystego kruszcu
  • 500 zawiera 50,0% czystego kruszcu
  • 375 zawiera 37,5% czystego kruszcu
  • 333 zawiera 33,3% czystego kruszcu
 • dla wyrobów srebrnych:
  • próba 925 zawiera 92,5% czystego srebra
  • próba 875 zawiera 87,5% czystego srebra
  • próba 830 zawiera 83,0% czystego srebra
  • próba 800 zawiera 80,0% czystego srebra

Główna cecha probiercza jest używana do oznaczania wszystkich metali szlachetnych i stosuje się ją wraz z cechą dodatkową, która określa rodzaj metalu szlachetnego. Dla oznaczenia wyrobów ze złota – będzie to głowa rycerza, zaś dla przedmiotów ze srebra – będzie to głowa kobiety. Cecha dodatkowa jest używana, gdy konieczne jest uzupełnienie oznaczenia cechą główną. Istnieją dwie sytuacje, w których należy wprowadzić takie oznaczenie:

 • kiedy przedmiot składa się z kilku elementów z tego samego metalu połączonych ze sobą (oznaczenie cechą dodatkową oznacza, że wszystkie części są wykonane z takiego samego materiału);
 • kiedy przedmiot składa się z części wykonanych z innych metali niż główna część (oznaczenie cechą dodatkową oznacza rodzaj metalu szlachetnego wykorzystanego w części niezasadniczej).

Ponadto w zastosowaniu jest jeszcze pomocnicza cecha probiercza, której używa się w celu potwierdzenia ważności krajowych cech probierczych umieszczonych w zgodzie z przepisami obowiązującymi w czasie, w którym wykonano wyrób.

Jak działa Złota Galeria?

Przyjmujemy wszelkie przedmioty ze złota i srebra w naszym skupie. Osoby zainteresowane wyceną, zachęcamy do kontaktu. Jeżeli zamieszkują Państwo Warszawę bądź okolice, to osobiście zapraszamy do naszego skupu złota i srebra. Podczas spotkania będziemy mogli dokładnie obejrzeć przedmiot oraz przedstawić Państwu aktualną wycenę. Przed wizytą prosimy nie czyścić przedmiotów, gdyż może wpłynąć to negatywnie na wartość produktu. Jeżeli są Państwo spoza Warszawy, to nie oznacza, że nie można skorzystać z naszych usług. Proponujemy wówczas przesłanie fotografii przedmiotu. Prosimy o zdjęcia wyraźne i wysokiej rozdzielczości, najlepiej z kilku różnych ujęć, co pozwoli nam na dokładną ocenę wartości wyrobu. Prosimy o nie ukrywanie wad, ponieważ przy ostatecznej wycenie i dokonywaniu transakcji ponownie oglądamy przedmiot pod kątem zgodności z fotografią. Dużą pomocą dla nas będzie wyraźne zdjęcie cech probierczych oraz podanie wagi produktu.